Μια ιδιαίτερη στιγμή έζησαν κάποιοι έλληνες ολυμπιονίκες, την Τρίτη (20/02), καθώς απέκτησαν την ιδιότητα του έφεδρου αξιωματικού και κατατάχθηκαν σε Στρατό Ξηράς, Πολεμικό Ναυτικό και Πολεμική Αεροπορία, παρουσία της ηγεσίας του υπουργείου Εθνικής Άμυνας.
![](/image/s320x/file/files/1/2024/02/orkomosia_efdethron_olumpiakon3.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2024/02/orkomosia_efdethron_olumpiakon2.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2024/02/orkomosia_efdethron_olumpiakon1.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2024/02/orkomosia_efdethron_olumpiakon4.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2024/02/orkomosia_efdethron_olumpiakon5.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2024/02/orkomosia_efdethron_olumpiakon6.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2024/02/orkomosia_efdethron_olumpiakon7.jpg)
Οι Μίλτος Τεντόγλου, Λευτέρης Πετρούνιας, Στέφανος Ντούσκος, Παύλος Καγιαλής, Τάκης Μάντης, Σοφία Παπαδόπουλου αλλά και η εθνική ομάδα πόλο ανδρών, βρέθηκαν στο υπουργείο Εθνικής Άμυνας, όπου και ορκίστηκαν.
Για ακόμη μια φορά τις εντυπώσεις έκλεψε ο χρυσός ολυμπιονίκης του μήκους, Μίλτος Τεντόγλου. Η αδερφή του, Κατερίνα, ανέβασε στα social media εικόνες από την ορκωμοσία, που έγιναν viral.