Τραπέζια κάτω από ξύλινα κρασοβάρελα, καρό τραπεζομάντιλα, παρεΐστικη ατμόσφαιρα, μερακλίδικες γεύσεις, παλιά λαϊκά και ρεμπέτικα στα ηχεία: σκηνικό βγαλμένο από παλιά ελληνική ταινία. Τα κουτούκια έχουν καταφέρει όχι μόνο να επιβιώσουν στο πέρασμα του χρόνου αλλά και να διατηρήσουν όλα εκείνα τα αυθεντικά στοιχεία που τα έκαναν να ξεχωρίσουν και να παραμείνουν στην κορυφή των προτιμήσεων όσων εκτιμούν την σταθερή αξία και επιλέγουν στέκια με ανεπιτήδευτη ατμόσφαιρα για απλό και τίμιο φαγητό. Γράφει ο Μίλτος Μιχαλάς Από το κέντρο της Αθήνας μέχρι τον Πειραιά και τα προάστια, πιάνουμε τραπέζι σε αγαπημένα παραδοσιακά κουτούκια που ξεχωρίζουν για την ατμόσφαιρα και την ποιότητα των γεύσεων τους.
Το Ειδικόν
Σπύρος-Αντώνης
Δίπορτο
Ραμόνα
Το Τριφύλλι
Το Κουτούκι του Γρίλλη
Το Κελάρι του Γάτου
Κοτταρού