Σε απόσταση αναπνοής από την Αθήνα, τα νησιά του Αργοσαρωνικού αποτελούν ένα διαχρονικό και αγαπημένο προορισμό για weekends και καλοκαιρινές αποδράσεις-αστραπή. Σπέτσες, Ύδρα, Πόρος και Αίγινα μας ξελογιάζουν με τις ομορφιές τους και μας προσφέρουν απλόχερα θησαυρούς της θάλασσας και τοπικές σπεσιαλιτέ σε τραπέζια που σχεδόν ακουμπούν στο κύμα. Συγκεντρώσαμε μερικές από τις καλύτερες προτάσεις φαγητού στα νησιά του Αργοσαρωνικού που δεν μας απογοητεύουν ποτέ και που σίγουρα αξίζει να μπουν στη λίστα σας.
Σπέτσες
Ακρογιαλιά
Ύδρα
Ψαροπούλα
Αίγινα
Νώντας
Πόρος
Απάγκιο Γραφικό και προσεγμένο ταβερνάκι στον παραλιακό δρόμο, στην περιοχή της Πούντας, 150 μέτρα μετά από το Μουσείο του Πόρου. Εδώ θα δοκιμάσετε μαγειρευτά, κρεατικά στη σχάρα, θαλασσινά και φρέσκα ψάρια από τους ψαράδες του νησιού. Ξεχωρίσαμε το συκώτι με καραμελωμενα κρεμμύδια, τα μύδια σαγανάκι και τις ψητές σαρδέλες. Στα συν το φιλικό σέρβις και η αίσθηση της φιλοξενίας από την οικογένεια. Πληροφορίες Πούντα, Πόρος, τηλ. 6958410550, fb page: Taverna Apagio