Ο πιο παραμυθένιος και μαγικός προορισμός στην πόλη ζωντανεύει όλη τη μαγεία των Χριστουγέννων, κάνοντάς μας να νιώθουμε και πάλι παιδιά αλλά και να πιστέψουμε για λίγο στα θαύματα. Το «The Christmas Factory», για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά μας υποδέχεται στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων για να κάνει πραγματικότητα τα πιο αθώα και παιδικά όνειρά μας. Εκπλήξεις για μικρούς και μεγάλους, αμέτρητες προτάσεις για παιχνίδι αλλά και δώρα, πολλά δώρα μας περιμένουν καθημερινά στο πιο χριστουγεννιάτικο σημείο της πόλης. Με μια πληθώρα συναρπαστικών εκδηλώσεων, με περισσότερα δωρεάν παιχνίδια, ευφάνταστα εργαστήρια και πεντανόστιμες λιχουδιές, το «The Christmas Factory» καταφέρνει για ακόμη μία χρονιά να συνδυάσει την ποιοτική ψυχαγωγία με την αληθινή διασκέδαση και να προσφέρει σε όλους τους επισκέπτες του στιγμές που θα τους μείνουν πραγματικά αξέχαστες. Άλλωστε τα όμορφα παραμύθια δεν ξεγράφονται ποτέ από την μνήμη μας! Μάθετε, λοιπόν, ποιοι λόγοι θα σας κάνουν να το επισκεφτείτε και φέτος και, έτσι, να ζήσετε το προσωπικό σας χριστουγεννιάτικο παραμύθι!
Μαγικό Δέντρο Χριστουγέννων
Μεγάλοι Διαγωνισμοί
Δωρεάν Δράσεις
Χριστουγεννιάτικη αγορά
Πλούσιες καλλιτεχνικές εκδηλώσεις