Είναι γλυκό και δροσερό, παρασκευάζεται από κρύο γάλα ή παγωτό, «βγαίνει» σε διάφορες γεύσεις και αποτελεί ιδανική επιλογή για τις ώρες που θέλουμε να πιούμε κάτι, αλλά δεν ξέρουμε τι, καθώς επίσης και για εκείνες τις φορές που επιθυμούμε να φάμε ένα γλυκό αλλά συνεχώς το μετανιώνουμε. Γράφει η Ελπίδα Πιτάκη Βανίλια, σοκολάτα, μπανάνα, φράουλα στις σταθερές γεύσεις του, με τις πιο εξεζητημένες όπως φιστικοβούτυρο, μπανόφι, snickers ή Lila Pause να κερδίζουν σίγουρα το ενδιαφέρον. Όλα αυτά, φυσικά, και τα ανακαλύψαμε στην Αθήνα και παρακάτω θα βρείτε τα στέκια όπου μπορείτε να τα δοκιμάσετε.
Alice Cakewitch
Balux