Αν είστε από εκείνους που θέλουν να ζήσουν αξέχαστες εμπειρίες στη φύση τότε το θέμα που ακολουθεί σας ταιριάζει γάντι. Ένα σαββατοκύριακο με δράση σε κάποιον από τους πέντε ποταμούς που ακολουθούν προσφέρει δυνατές συγκινήσεις και αλησμόνητες στιγμές. Γεμίστε το «σεντούκι» των εμπειριών σας, λοιπόν, με φυσιολατρικές δραστηριότητες στο υγρό στοιχείο και ανεβάστε την ανδρεναλίνη στα ύψη. Ο Λούσιος και ο Λάδωνας στην Ορεινή Αρκαδία, ο Άραχθος στα Τζουμέρκα, ο Πηνειός στην Κοιλάδα των Τεμπών και ο Ταυρωπός στην Ευρυτανία αποτελούν σταθερή αξία σε όσους γνωρίζουν από extreme sports αλλά και βασικές επιλογές για εκείνους που θέλουν να δοκιμάσουν τις αντοχές και τα όριά τους.
Λούσιος, Ορεινή Αρκαδία
Άραχθος, Τζουμέρκα
Πηνειός, Κοιλάδα Τεμπών
- Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο στο www.greekguide.com