Η Μπράγκα βίωσε ξανά το αίσθημα της νίκης έπειτα από τρεις «άγονες» αγωνιστικές, επικράτησε 5-2 της Πάκος Φερέιρα στο πλαίσιο της 12ης «στροφής» και έστω και προσωρινά, ανήκει στην πρώτη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα της Superliga.

Η περσινή φιναλίστ του Europa League προηγήθηκε και μάλιστα απέκτησε προβάδισμα δύο τερμάτων, με τον Άλεν να ανοίγει το σκορ στο 4ο λεπτό και τον Λίμα να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 42’!

Οι ποδοσφαιριστές της Μπράγκα επαναπαύτηκαν στο υπέρ τους σκορ και λίγο πριν το ημίχρονο, ο Μελγαρέχο μείωσε για να φέρει το ματς στα ίσια ο Κοέν με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού!

Κάπου εκεί, η Μπράγκα αποφάσισε να… αφήσει τα αστεία! Οι Λίμα, Βιάνα και Σέζαρ με γκολ στο 71’, το 86’ και το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσαν το τελικό 5-2 και χάρισαν το «τρίποντο» στη Μπράγκα!