Ο Ολυμπιακός Βόλου πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη του στα play-off του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της SuperLeague, επικρατώντας της ΑΕΚ με 1-0. Με αυτή τη νίκη ο Ολυμπιακός Βόλου μείωσε τις ελπίδες του «δικεφάλου» για έξοδο στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Το γκολ του Ντολεζάι στο 84′ ήταν αρκετό για να νικήσει την (πολύ καλύτερη μέχρι τότε) «Ένωση». Με αυτό το γκολ ο Ολυμπιακός Βόλου βρέθηκε ακόμα ένα βήμα πιο κοντά στα ευρωπαϊκά σαλόνια.

Από το 66ο μέχρι το 70ο λεπτό η ΑΕΚ πίεσε ασφυκτικά την άμυνα του Βόλου και κέρδισε πέντε κόρνερ στη σειρά.

Γενικότερα στο δεύτερο ημίχρονο οι «κιτρινόμαυροι» είχαν πολλές ευκαιρίες χωρίς όμως να καταφέρουν να ανοίξουν το σκορ. Ο Ντολεζάι με την κεφαλιά του ήταν αυτός που τους τιμώρησε στο 84ο λεπτό, όταν έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Σάχα.