Σπουδαία νίκη πέτυχε η ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ επί του ΠΑΟΚ με 3-0, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των play-off της Superleague.

Η «Ένωση» νίκησε με τα γκολ των Δέλλα στο 21ο λεπτό και Ντιόπ στο 47′ και στο 68΄.

Στο 21ο λεπτό Μετά από εκτέλεση φάουλ του Σκόκο από αριστερά και κεφαλιά του Μπαχά, ο Τσιρίλο αποκρούει λάθος με το κεφάλι και ο Δέλλας σκοράρει από το δεύτερο δοκάρι.

Στο 47ο λεπτό ο Ντιόπ με ωραία γυριστή κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Σκόκο, στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Χαλκιά και διαμορφώνει το 2-0.

Το 3-0 ήρθε στο 68ο λεπτό πάλι από τον Ντιόπ, ο οποίος βρήκε δίχτυα πλασάροντας μετά από πάσα του Δέλλα.

Με αυτή τη νίκη οι «κιτρινόμαυροι» έγιναν το φαβορί για την κατάκτηση της θέσης που οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.