Στο -2 από την πρωτοπόρο Νάπολι παρέμεινε η Ίντερ, η οποία με γκολ του Λαουτάρο νίκησε με 1-0 εκτός έδρας τη Ρόμα στο παιχνίδι που ξεχώριζε στο πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής της Serie A.

Ήταν ένα ματς στο οποίο και οι δύο ομάδες θα μπορούσαν να σκοράρουν πριν συμπληρωθεί το πρώτο 15λεπτο αφού είχαν από ένα δοκάρι. Αρχικά οι Ρωμαίοι με τον Πελεγκρίνι (χάρη και στο λάθος του Ζόμερ), στη συνέχεια οι Μιλανέζοι με τον Μχιταριάν.

Καμία εκ των δύο πλευρών, όμως, δεν τα κατάφερε και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ, για να έρθει τελικά αυτό στο 60′: Από κόρνερ της Ρόμα η Ίντερ βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση και η μπάλα κατέληξε στον Λαουτάρο που με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίχτυα για το 0-1.

Αυτό που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, με τους «νερατζούρι» να είναι στο -2 από τη Νάπολι.