Την πρώτη του επίσκεψη στα κεντρικά γραφεία του ΣΥΡΙΖΑ-Προοδευτική Συμμαχία στη Θεσσαλονίκη έκανε ο πρόεδρος του κόμματος Στέφανος Κασσελάκης.
Στην είσοδο του κτιρίου που στεγάζονται τα γραφεία (Εγνατία 76) τον υποδέχθηκαν οι αναπληρωτές γραμματείς των Ν.Ε Α’ και Β ‘ Θεσσαλονίκης Μίλτος Οικονόμου και Γρηγόρης Εδιρνέλης, καθώς κι ο γραμματέας της Α’ , Κώστας Αμπατζάς, παραιτήθηκε την προηγούμενη Τετάρτη και της Β’ , Χρήστος Μαικίδης, αποχώρησε από το κόμμα.
Στα γραφεία είχαν συγκεντρωθεί κομματικά στελέχη και ακολούθησε σύσκεψη με τον κ. Κασσελάκη. Τον πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ συνόδευε η εκπρόσωπος Τύπου του κόμματος Δώρα Αυγέρη.
![](/image/s320x/file/files/1/2023/11/kasel1-2.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/11/kasel2-2.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/11/kasel3-1.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/11/kasel4-1.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/11/kasel5-1.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/11/kasel6-2.jpg)