Εγκαινιάζοντας την επίσημη παρουσία του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης με τις σελίδες «oasa.gr» στο Facebook και το Instagram, o ΟΑΣΑ δημιουργεί νέους διαύλους επικοινωνίας και ενημέρωσης για το επιβατικό κοινό της Αθήνας. Πρώτη δράση που υλοποιείται μέσα από τις επίσημες σελίδες είναι ο διαγωνισμός φωτογραφίας και βίντεο με τον συμβολικό τίτλο: «Μέσα». Στόχος του Οργανισμού είναι να δουν οι πολίτες τα Δημόσια Μέσα Μετακίνησης της Αθήνας (λεωφορεία, μετρό, τραμ, ηλεκτρικό, τρόλεϊ) με διαφορετική ματιά και διάθεση, να εμπνευσθούν και να φωτογραφήσουν ή και να βιντεοσκοπήσουν στιγμές από την καθημερινή τους μετακίνηση, αποτυπώνοντας την Αθήνα και τα Μέσα με τη δική τους διαφορετική οπτική.
- Κάντε follow τη σελίδα oasa.gr στο Instagram, ή μπείτε στη σελίδα oasa.gr στο Facebook.
- Ανεβάστε την πρωτότυπη φωτογραφία ή το βίντεό σας, γράφοντας @oasa.gr και #oasagr
- Διεκδικήστε ένα από τα 27 δώρα του ΟΑΣΑ για τον πρώτο κύκλο του διαγωνισμού, ο οποίος έχει ξεκινήσει και θα ολοκληρωθεί στις 31.12.2016.
Δώρα
Κατηγορία: Ασπρόμαυρη φωτογραφία (9 βραβεία) 1ο βραβείο | Μία ετήσια κάρτα απεριορίστων διαδρομών 2ο-4ο βραβείο | Από μία τριμηνιαία κάρτα απεριορίστων διαδρομών 5ο – 9ο βραβείο | Από μία μηνιαία κάρτα απεριορίστων διαδρομών Κατηγορία: Έγχρωμη Φωτογραφία (9 βραβεία) 1ο βραβείο | Μία ετήσια κάρτα απεριορίστων διαδρομών 2ο – 4ο βραβείο | Από μία τριμηνιαία κάρτα απεριορίστων διαδρομών 5ο – 9οβραβείο | Από μία μηνιαία κάρτα απεριορίστων διαδρομών Κατηγορία: Βίντεο (9 βραβεία) 1ο βραβείο | Μία ετήσια κάρτα απεριορίστων διαδρομών 2ο – 4ο βραβείο | Από μία τριμηνιαία κάρτα απεριορίστων διαδρομών 5ο – 9οβραβείο | Από μία μηνιαία κάρτα απεριορίστων διαδρομών