Το σάντουιτς ήταν, είναι και θα είναι μία από τις αγαπημένες συνήθειές μας. Μπαίνοντας ολοένα και περισσότερο στο προσκήνιο της γαστρονομικής σκηνής της πόλης, πρωταγωνιστεί πάντα στις επιλογές μας όταν θέλουμε να κάνουμε ένα γρήγορο και ταυτόχρονα γευστικό break, που τις περισσότερες φορές μπορεί να αντικαταστήσει ακόμη και ένα ολόκληρο γεύμα. Επιλέγουμε το ψωμάκι της αρεσκείας μας, προσθέτουμε ψαγμένα υλικά τόσο από μικρούς Έλληνες παραγωγούς όσο και από το εξωτερικό και είμαστε έτοιμοι να το απολαύσουμε όσο το δυνατόν πιο ήρεμα και αργά γίνεται. Εναλλακτική, επιλογή, βέβαια οι fixed προτάσεις των γευστικών στεκιών που ακολουθούν, με δοκιμασμένους συνδυασμούς και επιτυχημένες γεύσεις. Γράφει η Ελπίδα Πιτάκη
The Clumsies
Duck Soup
Just Made 33
Big Mouth