Πλήθος κόσμου βρέθηκε σήμερα στο γήπεδο του Άρη, στο Αλεξάνδρειο Μέλαθρον, για να αποχαιρετίσει τον θρύλο του μπάσκετ Γιάννη Ιωαννίδη.
Από το λαϊκό προσκύνημα δεν έλειπαν προσωπικότητες του αθλητισμού όπως ο Νίκος Γκάλης αλλά και ο αντιπρόεδρος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής Μαργαρίτης Σχινάς.
Δείτε φωτογραφίες:
![](/image/s320x/file/files/1/2023/10/laiko-proskinima-ioannidis5.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/10/laiko-proskinima-ioannidis4.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/10/laiko-proskinima-ioannidis3.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/10/laiko-proskinima-ioannidis2.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/10/laiko-proskinima-ioannidis1.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/10/laiko-proskinima-ioannidis9.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/10/laiko-proskinima-ioannidis10.jpg)
Η σορός του Γιάννη Ιωαννίδη έφτασε νωρίτερα στην τελευταία του κατοικία, στο κοιμητήριο της Θέρμης Θεσσαλονίκης, όπου φίλοι, συγγενείς θα του πουν το «τελευταίο αντίο».
![](/image/s320x/file/files/1/2023/10/koimitiria_giannis_ioannidis4.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/10/koimitiria_giannis_ioannidis3.jpg)