Αν μας έλεγε κάποιος ότι το 2018 θα ξεκινούσε τόσο δυναμικά, σίγουρα θα τον βγάζαμε τρελό. Με αφίξεις που ανεβάζουν τον πήχη ψηλά και προμηνύουν μία άκρως ενδιαφέρουσα νέα χρονιά, τουλάχιστον όσον αφορά στη γαστρονομική σκηνή της πόλης, δεν έχουμε παρά να αισιοδοξούμε και να βγάζουμε το καπέλο σε όσους τολμούν να επενδύσουν και να αποδείξουν πως όποιος ρισκάρει, μόνο κερδισμένος μπορεί να βγει. Γράφει η Ελπίδα Πιτάκη Εστιατόρια που επεκτείνονται και σε άλλες περιοχές, μοντέρνα μαγαζιά για street food που αναγάγουν το παραδοσιακό σουβλάκι σε άλλο επίπεδο και προσεγμένα bistro με ιταλικό ταπεραμέντο έκαναν αισθητή την παρουσία τους από την πρώτη στιγμή. Μάθετε ποια είναι και ανακαλύψτε το επόμενο γευστικό σας στέκι.
Frankie
Wolves of Kitchen
Hoocut
Bishop
Brunello