Μετά από πολλούς μήνες προετοιμασίας και περισσότερους από 30 εθνικούς προκριματικούς (Cyphers) ανά τον κόσμο, το stage του Westergasfabriek στο Άμστερνταμ, θα χτυπήσει στους ρυθμούς του Hip Hop για 3 ημέρες. Όλα τα βλέμματα είναι στραμμένα πάνω στα καλύτερα B-Boys* που είναι έτοιμα να επιδοθούν σε μια one-on-one μάχη, με εκρηκτικές φιγούρες, για να εντυπωσιάσουν κοινό και κριτές! Κοινός στόχος τους, η χρυσή ζώνη του Red Bull BC One 2017!
Τρεις μέρες γεμάτες χορό, μουσική και Hip Hop