Η θερμοκρασία πήρε την άνω βόλτα, το καλοκαίρι δεν είναι μακριά και εμείς αρνούμαστε να κάτσουμε άλλο μέσα. Στις γειτονιές της Αθήνας βρίσκουμε πολλές όμορφες, ατμοσφαιρικές αλλά και μυστικές ταράτσες. Και επιτέλους, έφτασε η εποχή για να τις χαρούμε. Οι ζεστές μέρες δίνουν το σύνθημα στα εστιατόρια της πόλης να αποκαλύψουν τις ιδιαίτερες αυτές γωνιές που μας προσκαλούν για γευστικές εμπειρίες στα ψηλά. Από το κέντρο της Αθήνας μέχρι το Χαλάνδρι, εντοπίσαμε και σας παρουσιάζουμε πέντε γευστικά στέκια με ωραίες ταράτσες για να χορτάσετε μεζέδες και θέα χωρίς να βάλετε βαθιά το χέρι στην τσέπη. Η αίσθηση διαφυγής, η θέα στα αστέρια, η φιλική ατμόσφαιρα, τα γευστικά πιάτα και οι προσιτές τιμές είναι λόγοι αρκετοί για να κλείσουμε τραπέζι σε μία από αυτές.
Μυλόλιθος
Ταβέρνα του Διοματάρη
To Kreas