Ανηφορίζουμε προς τα βόρεια προάστια και ανακαλύπτουμε κρυφά ταβερνάκια που μας μυούν στα μυστικά της ελληνικής, παραδοσιακής κουζίνας. Γενναίες μερίδες με ζουμερά κρεατικά, χειροποίητες, παραδοσιακές πίτες, φρεσκοκομμένες τηγανιτές πατατούλες, χωριάτικη σαλάτα γεμίζουν το τραπέζι, βάζοντάς μας σε γευστικό πειρασμό, αφήνοντας τις καλύτερες εντυπώσεις. Όσοι δεν τα γνωρίζετε ανακαλύψτε τα τώρα και συμπεριλάβετε τα βόρεια στις επόμενες εξόδους σας.
Το Καλωσόρισμα του Αντώνη
Κίτσουλας
Ασβεστόλακος
Βλάχος
Κατσαρίνα
Ο Τάκης
Η Βλάχικη Γάστρα- Γούλας