Tι γίνεται άραγε όταν ένας τελειομανής, αγέρωχος και γεμάτος αυτοπεποίθηση σολίστ έρχεται αντιμέτωπος με ένα σωρό απρόοπτα κατά τη διάρκεια του ρεσιτάλ του, στην προσπάθειά του να μαγέψει το σοβαρό κοινό του και να δαμάσει το ατίθασο πιάνο του; Όσοι – μικροί και μεγάλοι! – ενδιαφέρονται να ανακαλύψουν την απάντηση δεν έχουν παρά να παρακολουθήσουν τον Thomas Monckton (Τόμας Μόνκτον), μέλος του Circo Aereo, στην κωμική παράσταση σύγχρονου τσίρκου «Ο Πιανίστας» που απομυθοποιεί πλήρως τον κλασικό σολίστ!
Circo Aereo-Thomas Monckton
«Ο Πιανίστας» Διάρκεια: 60 λεπτά περίπου Η παράσταση απευθύνεται και σε παιδιά άνω των 5 ετών Πρώτη παρουσίαση: Hämeenlinna City Theatre, Φιλανδία, Σεπτέμβριος 2013 Thomas Monckton & Sanna Silvennoinen Σχεδιασμός φωτισμών Juho Rahijärvi Ηχητικός σχεδιασμός Tuomas Norvio Σχεδιασμός κοστουμιού Kati Mantere
Τιμές εισιτηρίων
16 ευρώ (Ζώνη Β) – 25 ευρώ (Ζώνη Α) Ειδικές τιμές Φοιτητές, νέοι, άνεργοι, ΑΜΕΑ: 6 ευρώ – Πολύτεκνοι, 65+: 10 ευρώ
Πληροφορίες
210 72.82.333 www.megaron.gr
Επίσης
facebook: megaron.gr pinterest: megaronathens twitter: MegaronAthens