Τα τελευταία χρόνια η πιάτσα του Περιστερίου ακούγεται όλο και περισσότερο. Με αξιόλογες επιχειρήσεις να εμφανίζονται σαν τα «μανιτάρια» επί των κεντρικών Αιμιλίου Βεάκη και Εθνικής Αντιστάσεως (πεζόδρομος), αλλά και πέριξ αυτών μέχρι και το Μπουρνάζι, καταλαβαίνουμε γιατί το Περιστέρι «παίζει» δυνατά στην γαστρονομική και bar σκηνή της πόλης. Αρκετά παρεξηγημένο και από πολλούς, ήρθε η ώρα να σας κάνει να αναθεωρήσετε και να το συμπεριλάβετε στις επόμενες εξόδους σας. Μάθετε, λοιπόν, ποιοι ήταν οι «πρωτεργάτες» και εκείνοι που το καθιέρωσαν ως πιάτσα, κάνοντας κι άλλους επιχειρηματίες να ακολουθήσουν δυναμικά. Οι σταθερές αξίες του Περιστερίου συνεχίζουν την παράδοσή τους, παραδίδοντας μαθήματα στους νεότερους. Εστιατόρια που το καθιέρωσαν ως γαστρονομικό προορισμό
Base Grill
Travolta
Mind the cup
Arch Beer House