Μπορούμε να την χαρακτηρίσουμε και ως το «εθνικό» μας πρωινό. Τουλάχιστον όλοι εμείς που αρκούμαστε σε ένα πρωινό στο… πόδι! Η τυρόπιτα, λοιπόν, σίγουρα συγκαταλέγεται στα αγαπημένα μας σνακ και μάλιστα για οποιαδήποτε ώρα της ημέρας. Με χωριάτικο φύλλο, σφολιάτα ή κουρού, ολόφρεσκη φέτα και αρωματικό βούτυρο κανείς δεν μπορεί να πει όχι σε ένα ή και παραπάνω κομμάτια. Η καθεμία από τις τυρόπιτες που ακολουθούν έχει το δικό της χαρακτηριστικό για το οποίο άλλωστε και συμπεριλαμβάνεται στη λίστα μας. Ξεχωρίσαμε τις αγαπημένες μας στην πόλη και σας τις προτείνουμε ασυζητητί.
Μαμ
Άριστον
Δήμητρα Γουναρίδη
Ο Τάσος