Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό Στάδιο για την 3η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League 1 με μοναδικό στόχο τη νίκη για να παραμείνει στην κορυφή είτε με συγκάτοικο τον Παναθηναϊκό είτε μόνη και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 χάρη σε γκολ του Πινέδα.

Η Ένωση έχει την ψυχολογία στα ύψη μετά τη νίκη επί του ΠΑΟΚ που συνδυάστηκε με τη γκέλα του Παναθηναϊκού κόντρα στον Βόλο, με αποτέλεσμα να τον πιάσει στην 1η θέση της βαθμολογίας. Εκεί όπου θέλει να παραμείνει και για να το πετύχει πρέπει να φύγει με τη νίκη από το Πανθεσσαλικό Στάδιο, έχοντας το προβάδισμα στο τέλος του πρώτου μέρους.

Οι κιτρινόμαυροι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ στο 9ο λεπτό με το πλασέ του Πινέδα από το ύψος της περιοχής μετά την πάσα του Λιβάι Γκαρσία.

Δείτε το 0-1 της ΑΕΚ επί του Βόλου…