Ο Σάσα Βεζένκοφ παραδέχτηκε το πρόβλημα του Ολυμπιακού στην τρίτη περίοδο και στάθηκε στην κρισιμότητα του αγώνα με τη Φενέρμπαχτσε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας

«Δεν ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι, σκοράραμε 27 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως κάναμε εύκολα λάθη στην τρίτη περίοδο… Η Μπαρτσελόνα βρήκε εύκολα καλάθια. Παλέψαμε αλλά δεν ήταν αρκετό. Ο επόμενος αγώνας με τη Φενέρμπαχτσε είναι “τελικός”. Δεν ανταποκριθήκαμε στην τρίτη περίοδο, είναι μια “ασθένεια” που πρέπει να δουλέψουμε. Το παιχνίδι με τη Φενέρ πρέπει να το κερδίσουμε οπωσδήποτε! Ίσως το επόμενο παιχνίδι μας να κρίνει την πορεία στην EuroLeague.

Η Φενέρμπαχτσε είναι σε κακή κατάσταση και είναι διπλά επικίνδυνη… Περιμένουμε και τον Μιλουτίνοφ, που είναι ο πιο σημαντικός παίκτης μας. Απόψε παλέψαμε, ειδικά στο δεύτερο δεκάλεπτο, περάσαμε μπροστά στο σκορ, αντιδράσαμε, γενικώς έχουμε πράγματα να κρατήσουμε. Συνεχίζουμε να δουλεύουμε» ανέφερε στην κάμερα της NOVA έπειτα από την ήττα από την Μπαρτσελόνα με σκορ 90-80.