Πίσω με 1-0 είναι ο Ολυμπιακός στο ημίχρονο του ματς με τη Σάλκε στο Καραϊσκάκη. Oι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατόρθωσαν ν΄απειλήσουν τους Γερμανούς, μόλις στο 5′ λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Τοροσίδης έκανε ωραία μπαλιά στο Μασάδο, αλλά το σουτ του κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Στο 14′ λεπτό ο Τοροσίδης σέντραρε από δεξιά, αλλά ο Τζεμπούρ δεν κατάφερε να μπει στην πορεία της μπάλας.

Στο 38 λεπτό, η Σάλκε εκτέλεσε κόρνερ και ο Παπαδόπουλος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ολυμπιακού, αλλά το γκολ ακυρώθηκε από το διαιτητή ως αντικανονικό, χρεώνοντας φάουλ στον έλληνα αμυντικό.

Στο 41΄λεπτό όμως, η Σάλκε με νέα εκτέλεση κόρνερ έκανε το 1-0 με κεφαλιά του Χέβεντες.

Την ίδια ώρα, στο άλλο ματς του ομίλου, η Άρσεναλ προηγείται της Μονπελιέ με 2-1.