Οι πρωτευουσιάνοι έμειναν στο 1-1, εκτός έδρας, κόντρα στην ουραγό Οσέρ για την 32η αγωνιστική και αφού δεν εκμεταλλεύτηκαν την γκέλα της Μονπελιέ, έμειναν δύο βαθμούς μακριά από την κορυφή της Ligue 1.

Ο Νενέ είχε βάλει την ομάδα του Κάρλο Αντσελότι μπροστά σκορ, στο 23ο λεπτό, ωστόσο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Λε Ταλέκ στο 87’, ύστερα από λάθος του τερματοφύλακα Σιριγκού.

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, φάνηκε πως η Παρί θα φύγει εύκολα με το διπλό από την Βουργουνδία, αφού πριν -αλλά και μετά- το τέρμα του Νενέ στο 23ο λεπτό, έφτανε εύκολα στην εστία της Οσέρ. Μάλιστα, ο Βραζιλιάνος μέσος βρέθηκε πολύ κοντά στο να δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του, σχεδόν ένα τέταρτο πριν το τέλος του ματς.

Από εκείνο το σημείο και έπειτα, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, ψάχνοντας την ισοφάριση. Αυτή ήρθε στο 87′, με τον Λε Ταλέκ και με τη… συγκατάθεση του Σιριγκού, του οποίου του έφυγε η μπάλα μέσα από τα χέρια, ύστερα από σουτ του Κοσοκό.

Πηγή: sport-fm