Την τέταρτη νίκη του στην Α1 Ανδρών, πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ. Οι Θεσσαλονικείς, που ανέβασαν στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, έφτασαν άνετα στο τελικό 70-56 επί του Κολοσσού Ρόδου, για την 7η αγωνιστική. Με αυτό το αποτέλεσμα υποχρέωσαν τους αντιπάλους τους στην τέταρτη ήττα τους στη σεζόν.

Αντίθετα, το πρώτο «διπλό» τρέχουσα Α1 Ανδρών πανηγύρισε στη Λάρισα το Ρέθυμνο. Οι Κρήτες επικράτησαν με 89-70 του ΓΣΛ Φάρου και βελτίωσαν σε 2-5 το ρεκόρ τους, για να απομακρυνθούν από τη ζώνη του υποβιβασμού, υποχρεώνοντας παράλληλα τους γηπεδούχους στην τέταρτη ήττα τους.

Τέλος, στη Νέα Σμύρνη, η Κύμη βύθισε ακόμη περισσότερο τον Πανιώνιο, τον οποίο νίκησε με 92-91 στην παράταση. Σε ένα συγκλονιστικό ματς, που στην κανονική του διάρκεια έληξε με σκορ 80-80, η ομάδα της Εύβοιας γύρισε την εις βάρος της κατάσταση στο έξτρα πεντάλεπτο και ανάγκασε τους «κυανέρυθρους» στην έβδομη ήττα τους σε αντίστοιχα ματς. Αντίθετα, εκείνοι πανηγύρισαν για πρώτη φορά στη σεζόν.