Βγαίνουν την Τρίτη (16/7) και την Τετάρτη (17/7) τα πρώτα εισιτήρια για τον επόμενο προκριματικό γύρο του Champions League, με τον ΠΑΟΚ να περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του στην προσπάθεια να βρεθεί για πρώτη φορά στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Η 70η σεζόν του Chmapions League θα φέρει και το νέο φορμάτ στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση, καθώς θα έχει έναν όμιλο με 36 ομάδες.

Το ελληνικό ενδιαφέρον στρέφεται στον τελευταίο (μαζί με εκείνον της Λαρν με την RFS)χρονικά αγώνα -από τους 14 συνολικά-, το βράδυ (22:00) της Τετάρτης (17/7), όταν η Εγκνατία (Αλβανία) υποδεχθεί στην «Elbasan Arena» τη Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη), αφού η ομάδα που θα προκριθεί, θα βρεθεί στον δρόμο του ΠΑΟΚ, στη δεύτερη προκριματική φάση του Champions League.

Στο πρώτο παιχνίδι στη Μπάνια Λούκα, η Μπόρατς με γκολ του Χρέλια στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων νίκησε (1-0), έπειτα από ένα «επεισοδιακό» ματς που «σημαδεύτηκε» από δεκάλεπτη διακοπή στο β’ ημίχρονο λόγω συνθημάτων απ’ την εξέδρα εναντίον του Κοσόβου.

Το πρόγραμμα των επαναληπτικών αγώνων του Α’ προκριματικού γύρου του Champions League: