Συγχαρητήρια στην Εθνική Ελλάδος μπάσκετ έδωσε η σύζυγος του πρωθυπουργού, Μαρέβα Γκραμπόφσκι-Μητσοτάκη, ύστερα από τη νίκη της ομάδας στον τελικό του Προολυμπιακού τουρνουά του ΣΕΦ επί της Κροατίας, η οποία εξασφάλισε το εισιτήριο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024 στο Παρίσι.
Συγκεκριμένα, η Μαρέβα Μητσοτάκη εξέφρασε τη χαρά της και την περηφάνια της για την Εθνική Ελλάδος και ευχήθηκε «καλή επιτυχία» στην ελληνική αποστολή για τη Γαλλία.
Μάλιστα η χαρά της συζύγου του πρωθυπουργού ήταν διπλή καθώς είχε την ευκαιρία να παρακολουθήσει από κοντά την προσπάθεια των παικτών του Βασίλη Σπανούλη όπως θα δείτε στις παρακάτω φωτογραφίες
![](/image/s320x/file/files/1/2024/07/mareva1.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2024/07/mareva12-1.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2024/07/mareva13.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2024/07/mareva14.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2024/07/marevs16.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2024/07/matrva11.jpg)