Οι Πειραιώτες ανακοίνωσαν τους παίκτες που θα πάρει μαζί του ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ στην Τουρκία για τη «μάχη» της Πέμπτης (18/4) με φόντο τα ημιτελικά του Conference League.
Σε σχέση με το πρώτο ματς οι διαφορές είναι η παρουσία του Ποντένσε, ο οποίος εξέτισε την ποινή του, αλλά και του νεαρού στόπερ Κουτσίδη, με τον τελευταίο να παίρνει τη θέση του τιμωρημένου Ρέτσου.
Αναλυτικά η αποστολή: Παπαδούδης, Καρβάλιο, Κάρμο, Τσικίνιο, Ελ Κααμπί, Φορτούνης, Έσε, Όρτα, Ιμπόρα, Γιόβετιτς, Μασούρας, Ορτέγκα, Πασχαλάκης, Ποντένσε, Ρίτσαρντς, Ροντινέι, Τζολάκης, Ντόη, Ελ Αραμπί, Κίνι, Αλεξανδρόπουλος, Κουτσίδης.
![](/image/s320x/file/files/1/2024/04/olumpiakos_apostoli2.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2024/04/olumpiakos_apostoli3.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2024/04/olumpiakos_apostoli4.jpg)