Η αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον ΠΑΟΚ είναι αυτή που ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου το σκορ είναι 0-1 μετά το γκολ του Ζίβκοβιτς στο 38ο λεπτό, σε μια φάση στην οποία η αντίδραση του Πασχαλάκη δεν ήταν η καλύτερη δυνατή.

Ο αγώνας γίνεται με γεμάτο Καραϊσκάκη αλλά δεν πάει καλά για τους Ερυθρόλευκους, οι οποίοι… μπήκαν στον ρυθμό που ήθελαν να δώσουν στο παιχνίδι οι Ασπρόμαυροι και δεν κατάφεραν να απειλήσουν στο πρώτο ημίχρονο παρά μόνο σε μία περίπτωση, στο 23′, όταν ο Κοτάρσκι είπε «όχι» στον Ποντένσε.

Από εκεί και πέρα η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου έβλεπε το παιχνίδι να πάει ακριβώς όπως ήθελε και στο 38′ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με το πλασέ του Ζίβκοβιτς, με τον Πασχαλάκη να μην αντιδράει και τόσο καλά, μετά το γύρισμα του Μπάμπα από αριστερά.