Ένας Ολυμπιακός κατώτερος των περιστάσεων πήρε το τρίποντο με 3-1 κόντρα στον Λεβαδειακό στο Καραΐσκάκη, με τον Κέβιν Μιραλάς να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, σημειώνοντας δύο γκολ.

Το ξεκίνημα της αναμέτρησης ήταν αρκετά μέτριο για τους ερυθρόλευκους αλλά το αυτογκόλ του Κόρμπου έκανε πιο εύκολο το έργο των παικτών του Βαλβέρδε.

Ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Μιραλάς διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων κάνοντας πιο εύκολο το έργο τους.

Στην επανάληψη, οι Βοιωτοί, πίεσαν για να μειώσουν το σκορ και τελικά το κατάφεραν. Στο 65′ ο Ναπολεόνι πλάσαρε τον Μέγιερι κάνοντας το 2-1. Όμως, ο Λεβαδειακός δεν το χάρηκε τόσο πολύ το γκολ καθώς δύο λεπτά αργότερα και πάλι ο Βέλγος στράικερ έκανε το 3-1 και ουσιαστικά κλείδωσε τη νίκη για τους Πειραιώτες. Την επανεμφάνιση του έκανε ύστερα από ενάμισι χρόνο απουσίας ο Ντιόγο.