Τις ικανότητές του στο ποδόσφαιρο έδειξε ο Στέφανος Κασσελάκης, δίνοντας το «παρών» στα γηπεδάκια στο Καλαμάκι, όπου η ομάδα της «Αυγής» αντιμετώπισε εκείνη του ALPHA, σε φιλικό προετοιμασίας για το πρωτάθλημα Τύπου.
Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ ήταν ευδιάθετος, έμεινε μακριά από τις πολιτικές συζητήσεις κι έδωσε το παρών από νωρίς στα γηπεδάκια του Καλαμακίου, καθώς η συνάντηση για το αγώνα ήταν στις 8:30 και η σέντρα έγινε στις 09:00.
![](/image/s320x/file/files/1/2023/10/e2ab48aa-ed6d-4d6d-a003-3c247a88193c.jpg)
Ο Στέφανος Κασσελάκης αγωνίστηκε στην θέση του αμυντικού χαφ, όπου έδειξε να έχει αντοχές, όμως βγήκε στα μισά του δεύτερου ημιχρόνου λόγω τραβήγματος στον προσαγωγό.
Η αναμέτρηση έληξε χωρίς νικητή με το τελικό σκορ να είναι 3-3. Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ χαιρέτησε τους παίκτες των δύο ομάδων και αποχώρησε από το γήπεδο.
![](/image/s320x/file/files/1/2023/10/8238a00c-e49b-4898-b789-36c28386c8e0.jpg)