Η ηθοποιός Βίκυ Βολιώτη μέσω αναρτήσεων στα social media έκανε έκκληση για βοήθεια στο Πήλιο, επειδή υπάρχουν εγκλωβισμένοι λόγω των πλημμύρων που προκάλεσε η κακοκαιρία Daniel.
Συγκεκριμένα, έκανε δύο story στο Instagram και στην πρώτη ανάρτηση, σημείωσε τα εξής:
«Αυτό είναι ότι έχει απομείνει από το δρόμο που συνδέει το χωριό μου, Ζαγόρα στο Πήλιο με τον Βόλο. Είναι αποκλεισμένοι. Οι καταστροφές τεράστιες. Στο Χορευτό υπάρχουν εγκλωβισμένοι».
![](/image/s320x/file/files/1/2023/09/1-Biku-Boliwth-anarthsh.png)
Έπειτα, έκανε μια δεύτερη, όπου έγραψε:
«Πρέπει να σταλεί άμεσα βοήθεια για τον απεγκλωβισμό των ανθρώπων. Δεν έχουν ρεύμα, ούτε νερό. Το ανατολικό Πήλιο έχει ανάγκη για άμεση βοήθεια».
![](/image/s320x/file/files/1/2023/09/2-Biku-Boliwth-anarthsh.png)