Στο Οχυρό Νευροκοπίου καταγράφηκε σήμερα η χαμηλότερη θερμοκρασία με τους κατοίκους να ξυπνούν στους -6 βαθμούς. Σήμερα το πρωί σημειώθηκε παγετός στα βόρεια και κεντρικά ηπειρωτικά της χώρας.
Σύμφωνα με το δίκτυο των αυτόματων μετεωρολογικών σταθμών του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών/meteo.gr, οι επόμενες χαμηλότερες ελάχιστες θερμοκρασίες της ημέρας καταγράφηκαν σε Νέο Καύκασο Φλώρινας (-5,4), Κίτρινη Λίμνη Κοζάνης (-4,3), Βωβούσα Ιωαννίνων (-3,9), Πτολεμαΐδα (-3,8), Γρεβενά (-3,7) και Νευροκόπι (-3,7 βαθμοί).
![Φαγητό κρύο Φαγητό κρύο](/image/s320x/file/files/1/2022/01/fagito-3.jpg)