Πλήθος κόσμου από τον πολιτικό, καλλιτεχνικό και μιντιακό κόσμο συγκεντρώθηκε στο Α’ Νεκροταφείο για να πει το τελευταίο αντίο στον Γιάννη Καψή που «έφυγε» στις 13 Νοεμβρίου σε ηλικία 88 ετών.
Η κηδεία του, μετά από απόφαση του υπουργού Εσωτερικών Πάνου Σκουρλέτη, έγινε δημοσία δαπάνη. Επιθυμία της οικογένειας ήταν αντί στεφάνων, να διατεθούν χρήματα υπέρ του Συλλόγου Γονιών Παιδιών με νεοπλασματική ασθένεια «Φλόγα».
![4289505 4289505](/image/s320x/file/files/1/2017/11/4289505.jpg)
![4289478 4289478](/image/s320x/file/files/1/2017/11/4289478.jpg)
![4289509 4289509](/image/s320x/file/files/1/2017/11/4289509.jpg)
![4289471 4289471](/image/s320x/file/files/1/2017/11/4289471.jpg)
![4289456 4289456](/image/s320x/file/files/1/2017/11/4289456.jpg)
![4289433 4289433](/image/s320x/file/files/1/2017/11/4289433.jpg)
![252288 252288](/image/s320x/file/files/1/2017/11/252288.jpg)
![252279 252279](/image/s320x/file/files/1/2017/11/252279.jpg)
![252276 252276](/image/s320x/file/files/1/2017/11/252276.jpg)
![4289458 4289458](/image/s320x/file/files/1/2017/11/4289458.jpg)
![4289450 4289450](/image/s320x/file/files/1/2017/11/4289450.jpg)