Η Μεσσηνία φοράει τα «γιορτινά» της για 5η συνεχόμενη χρονιά, καθώς φιλοξενεί την απόλυτα επιτυχημένη διοργάνωση αθλητικού τουρισμού «Navarino Challenge», που αποτελεί θεσμό για την Ελλάδα. Εκατοντάδες επαγγελματίες και ερασιτέχνες αθλητές αναμένονται να επισκεφθούν και φέτος τη Μεσσηνία και την Costa Navarino, στο διάστημα από 13 έως 15 Οκτωβρίου 2017, με σκοπό να λάβουν μέρος στις πολυάριθμες δραστηριότητες της. Αρκετά αθλήματα και φέτος θα έχουν την τιμητική τους. Μεταξύ άλλων, το τρέξιμο, το TaeKwonDo, το boccia και πολλά ακόμα.
Το «Navarino Challenge» θα πραγματοποιηθεί για ακόμα μία χρονιά με την υποστήριξη της Costa Navarino και του The Westin Resort Costa Navarino και την στήριξη των Δήμων Πύλου-Νέστορος και Τριφυλίας. Περισσότερες πληροφορίες για το άνοιγμα των εγγραφών, το πρόγραμμα των δραστηριοτήτων και τα προνομιακά πακέτα φιλοξενίας θα ανακοινωθούν σε επόμενες εβδομάδες. Website: www.navarinochallenge.com Facebook Page: Navarinochallenge Twitter Account: NavarinoC YouTube Channel: NavarinoChallenge Instagram Page: navarinochallenge Google + Account: plus.google.com Hashtags: #navarinochallenge #costanavarino #eatwell #runwell #livewell