Ταλαιπωρία εξακολουθούν να βιώνουν δεκάδες πολίτες, οι οποίοι συρρέουν στις αρμόδιες δομές για το Κοινωνικό Εισόδημα Αλληλεγγύης. Χαρακτηριστική είναι και η σημερινή εικόνα έξω από το κτίριο της Πρόνοιας στη Θεσσαλονίκη. Του ανταποκριτή μας από το thestival.gr στη Θεσσαλονίκη Οι πολίτες καταφτάνουν από το βράδυ προκειμένου να καταθέσουν τα δικαιολογητικά τους, ενώ συγκριτικά με τις πρώτες μέρες, τα πνεύματα έχουν ηρεμήσει και η εξυπηρέτηση γίνεται, αλλά με πιο αργούς ρυθμούς.
Περισσότερες ειδήσεις για την Θεσσαλονίκη στο thestival.gr