Ένα ακόμη τροχαίο ατύχημα συνέβη το βράδυ του Σαββάτου 23/3 στα Χανιά και συγκεκριμένα στην περιοχή του Βλητέ.
Σύμφωνα με πληροφορίες του flashnews.gr περίπου στις 21:00 μηχανάκι που οδηγούσε ένας νεαρός συγκρούστηκε με ένα Ι.Χ. επιβατηγό αυτοκίνητο λευκού χρώματος στον κεντρικό δρόμο του Βλητέ προς Ακρωτήρι.
Από την σύγκρουση ο οδηγός της μηχανής έπεσε στο οδόστρωμα ενώ το μηχανάκι εκτινάχτηκε στο αντίθετο ρεύμα κυκλοφορίας όπου παρασύρθηκε από άλλο διερχόμενο Ι.Χ. επιβατηγό αυτοκίνητο.
![](/image/s320x/file/files/1/2024/03/troxaio1-1.jpg)
Στο σημείο μετέβη ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ το οποίο μετέφερε τον τραυματία οδηγό της μηχανής στο Νοσοκομείο Χανίων, έχοντας τις αισθήσεις του και χωρίς – σύμφωνα με πληροφορίες – να φέρει σοβαρά τραύματα.
![](/image/s320x/file/files/1/2024/03/troxaio2-2.jpg)
Τις συνθήκες και αυτού του τροχαίου ατυχήματος ερευνά το Τμήμα Τροχαίας Χανίων.