Μία αεροπορική επίδειξη, στην οποία συμμετέχουν όλων των τύπων των αεροσκαφών της Πολεμικής Αεροπορίας, των Ομάδων Αεροπορικών Επιδείξεων Μεμονωμένου Αεροσκάφους F-16 «Ζευς», T-6A «Δαίδαλος» και του επετειακού αεροσκάφους Spitfire, καθώς και πολιτικών αεροσκαφών των εταιριών «Sky Express» και «Aegean Airlines», πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Κυριακής στο Φλοίσβο Παλαιού Φαλήρου.
Η επίδειξη γίνεται στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για τον εορτασμό του Προστάτη της Πολεμικής Αεροπορίας (ΠΑ) Αρχαγγέλλου Μιχαήλ.
Το παρών στην εκδήλωση έδωσε ο υπουργός Εθνικής Άμυνας, Νίκος Δένδιας.
Δείτε φωτογραφίες:
![](/image/s320x/file/files/1/2023/11/6017340.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/11/6017285.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/11/6017306.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/11/6017288.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/11/6017287.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/11/6017282.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/11/6017333.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/11/6017264.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/11/6017237.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/11/6017189.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/11/6017249.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/11/6017229.jpg)