Υλικά
«Βάζουμε σε μια κατσαρόλα σε νερό που βράζει…» ξεκινούν πολλές συνταγές, προϋποθέτοντας πως όλοι ξέρουμε τι σημαίνει αυτό.
Μόνο που τελικά το πράγμα είναι πιο πολύπλοκο από όσο υποδεικνύει η απλή αυτή αλήθεια.
Το νερό βράζει στους 100 βαθμούς Κελσίου. Αυτός είναι ο πραγματικός βρασμός. Και πώς τον καταλαβαίνουμε; Από το νερό που κοχλάζει και τον ατμό που παράγεται. Μόνο που το νερό που κοχλάζει δεν είναι κατ’ ανάγκη σε σημείο βρασμού.
Όταν αρχίσουν να σχηματίζονται οι φυσαλίδες, ακόμα και όταν φτάσουν να καλύψουν όλη την επιφάνεια του σκεύους, τότε το νερό έχει αγγίξει τους 95-96 βαθμούς. Φυσαλίδες δημιουργούνται άλλωστε και από τους 75 βαθμούς Κελσίου.