Τρεις νέες διακρίσεις κατέκτησε η Lidl Hellas στο πλαίσιο των βραβείων για τις βέλτιστες πρακτικές του λιανεμπορίου τροφίμων και των προμηθευτών σελφ σέρβις Εxcellence Αwards 2018:
- Gold βραβείο στην κατηγορία Private Label (Προϊόντα/ Σειρές PL) για τα προϊόντα Bake Off
- Silver βραβείο στην κατηγορία «Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη / Άνθρωπος» για την καμπάνια «από τα Lidl»
- Gold βραβείο στην κατηγορία κοινές ενέργειες CSR για τη συνέργεια με τη ΜΕΓΑ «Babydinw»
Η εταιρία έχει τοποθετήσει γωνιές bake off σε 184 από τα 221 καταστήματα, ενώ προβλέπεται ο αριθμός αυτός να φτάσει τα 200 μέσα στο οικονομικό έτος 2018. Σε αυτά τα καταστήματα ο καταναλωτής μπορεί να προμηθευτεί την ευρεία γκάμα σε αρτοσκευάσματα, σφολιατοειδή και γλυκίσματα, η πλειοψηφία των οποίων προέρχεται από πιστοποιημένους Έλληνες προμηθευτές.