Κάθε φορά που επισκεπτόμαστε τη Θεσσαλονική, ανακαλύπτουμε ολοένα και περισσότερα all day στέκια. Αγαπημένες επιλογές των ντόπιων για αρωματικό καφέ μας μυούν στις… χαλαρές συνθήκες τους, κάνοντάς μας κι εμάς να νιώθουμε κομμάτι της πόλης. Γράφει η Ελπίδα Πιτάκη Με θέα στα νερά του Θερμαϊκού, κρυμμένα στα Λαδάδικα, σε κεντρικούς εμπορικούς δρόμους, μέσα σε στοές ακόμη και σχεδόν πάνω στη θάλασσα, οι επιλογές είναι αναρίθμητες, με την καθεμία από αυτές να έχει να προσφέρει κάτι ξεχωριστό. Ανακαλύψτε μαζί μας τα top σημεία στη Θεσσαλονίκη, όπου ένας καφές με τους φίλους αποτελεί κάτι παραπάνω από απλή υπόθεση!
Local
Sinatra Espresso Wine Bar
Πάνθεον
Salto
Paraty