Ο Σύλλογος Οι Φίλοι της Μουσικής προσκαλεί στο Art Campus 2018 νέους ταλαντούχους λυρικούς τραγουδιστές για να συμμετάσχουν σε ένα επταήμερο δραματοποιημένο μουσικό εργαστήριο με τίτλο «Η Αριάδνη στους Δελφούς».
- μαδριγάλι σε τέσσερα μέρη για 5 φωνές, VI βιβλίο μαδριγαλιών, SV 107
- Λιμπρέτο-στίχοι: Οττάβιο Ρινουτσίνι (1562-1621)
- Σκηνοθεσία – σκηνική επιμέλεια: Πάρις Μέξης
- Μουσική προετοιμασία: Δημήτρης Μπουζάνης
Εάν είστε νέος καλλιτέχνης ηλικίας 18-28 ετών με ειδίκευση στη φωνή σοπράνο, μέτζο σοπράνο, άλτο,κόντρα τενόρος, τενόρος, μπάσος και σπουδαστής σε αναγνωρισμένο ελληνικό ωδεί επιπέδου από Β’ ανωτέρα και άνω ή απόφοιτος ελληνικού αναγνωρισμένου ωδείου ή φοιτητής σε ελληνικό ή ξένο ΑΕΙ και θέλετε να συμμετάσχετε στο Art Campus 2018.
- Αίτηση συμμετοχής στις ακροάσεις: artcampus.net/application