Στρίβοντας από τη Φιλελλήνων στο ύψος της Ρώσικης εκκλησίας, μέσα στην εντυπωσιακή στοά Ράλλη, θα συναντήσετε το By the Glass. Πρόκειται για ένα wine bar-bistro μοναδικό στο είδος του στην Ελλάδα, το οποίο στεγάζεται σε μια ιστορική στοά στο κέντρο. Μια μικρή «μυστική» αστική στοά, όπου ξεδιπλώνεται η ιστορία του κρασιού με πρωταγωνιστές φιάλες, φαγητό, θαμώνες και μουσική.
Πληροφορίες
Ωράριο λειτουργίας: Δευτέρα-Σάββατο: 09.45-αργά, Κυριακή: 10.45-αργά Γεωργίου Σουρή 3 & Φιλελλήνων, Σύνταγμα Τηλ. 210 3232560 www.bytheglass.gr Fb page: By the glass