Ένα ταξίδι στις μαγευτικές γεύσεις της Ανατολής ξεκινά. Εφτά εστιατόρια στην πόλη μας μυούν στα μυστικά της πολίτικης κουζίνας, μεθώντας μας με αρώματα από μυρωδικά και μπαχάρια που ξυπνούν μνήμες από τα παλιά. Ζουμερό κεμπάπ, πίτες Καισαρείας, πικάντικο σουτζούκι, λεπτοκομμένος παστουρμάς γεμίζουν το τραπέζι. Εξαιρετικές γεύσεις και αρώματα που μένουν ανεξίτηλα στη μνήμη αναμειγνύονται με τρόπο μοναδικό συνθέτοντας μια αξιόλογη και αξέχαστη γευστική εμπειρία.
Τα Καραμανλίδικα του Φάνη
Μπάρμπα Αλέξης
Πέραν