Ο διεθνούς φήμης ηθοποιός Manu Bennett, Ιρλανδικής και Σκωτσέζικης καταγωγής, γεννημένος στη Rotorua της Νέας Ζηλανδίας, έρχεται στα MoMix Bars τον Ιούλιο και τον Αύγουστο, για δύο μοναδικές εμφανίσεις στην Αθήνα καθώς και στο όμορφο νησί της Σαντορίνης! Ο Manu έγινε ευρέως γνωστός για την απεικόνισή του ισχυρού μονομάχου «Κρίξου» στο δίκτυο Starz για τη σειρά «Spartacus». Τον βρίσκουμε επίσης στο δίκτυο CW για την επιτυχημένη σειρά, «Arrow», παίζοντας το θρυλικό χαρακτήρα comics, «Slade Wilson» γνωστό επίσης και ως «Deathstroke».
Σχετικά με το MoMix Bar To MoMix είναι το πρώτο Bar Concept Μοριακής Αναμειγνυολογίας (Molecular Mixology) στην Αθήνα, όπου το μυαλό και οι αισθήσεις ζουν την μοναδική απόλαυση των κοκτέιλ σε στερεή μορφή ή μέσω άλλως ποικίλων τρόπων. Το MoMix Bar Concept διαθέτει σήμερα τρία διαφορετικά μπαρ, με το πρωτότυπο να βρίσκεται στην Αθήνα, το δεύτερο στη Γλυφάδα, και το πιο πρόσφατο στο πανέμορφο νησί της Σαντορίνης. Info www.MoMixBar.com