Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 1-0 από την Κλαμπ Μπριζ στον πρώτο προημιτελικό του Europa Conference League και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου της ρεβάνς είναι πίσω με 0-2 μετά τα γκολ του Γιούτγκλα.

Στην κατάμεστη Τούμπα η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου έχει ραντεβού με την ιστορία, το ματς όμως δεν κυλάει καλά καθώς οι Βέλγοι είναι αυτοί που έχουν πάρει σημαντικό προβάδισμα.

Στο 33′ ο Σάμπε έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Γιούτγκλα νίκησε τον Κοτάρσκι από κοντά για το 0-1, με την Κλαμπ Μπριζ να… κόβει τα πόδια των Ασπρόμαυρων, βάζοντας και δεύτερο γκολ λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Συγκεκριμένα, στο 45′ ο Κοτάρσκι απέκρουσε σουτ του Σκόρας και ο Γιούτγκλα σκόραρε στην επαναφορά, με το VAR να δείχνει ότι δεν υπήρχε οφσάιντ και την Κλαμπ Μπριζ να είναι μπροστά με 2-0 πλέον.