Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον ΠΑΟΚ για την 5η αγωνιστική των πλέι οφ της Stoiximan Super League με στόχο τη νίκη που θα τον διατηρήσει στην κορυφή με ή χωρίς συγκάτοικο και από το 38ο λεπτό είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 χάρη σε γκολ του Μπερνάρ.

Η μάχη για την κατάκτηση του πρωταθλήματος έχει μπει στην τελική ευθεία και κάθε αποτέλεσμα, πλέον, μπορεί να κρίνει πολλά. Το ίδιο, φυσικά, ισχύει και για τον αγώνα της Τούμπας, ο οποίος, προς το παρόν τουλάχιστον, πάει όπως ήθελαν οι πράσινοι, οι οποίοι στο 38ο λεπτό άνοιξαν το σκορ.

Ο Χουάνκαρ σέντραρε, ο Σπόραρ βρήκε τη μπάλα και τελικά αυτή στρώθηκε στον Μπερνάρ, ο οποίος με ωραίο πλασέ την έστειλε στα δίχτυα για το 0-1, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς.