Κανείς από τους δύο δεν πήρε το τρίποντο της νίκης. Όμως τόσο ο Πλατανιάς, όσο και ο Ατρόμητος έδειξαν αρκετά ευχαριστημένοι με το τελικό 0-0 και το βαθμό που πήραν στα Περιβόλια, αποτέλεσμα που διατηρεί και τους δύο αήττητους μετά από τρεις αγωνιστικές.

Καλύτεροι στο πρώτο μέρος οι Περιστεριώτες, «ανέβηκαν» στο δεύτερο οι Κρητικοί, όμως οι φάσεις βγήκαν με το… σταγονόμετρο.

Η ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς έδειξε «σκασμένη» στο δεύτερο ημίχρονο και αφού δεν επωφελήθηκε τις δύο πολύ καλές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος με τους Δημούτσο και Σουμπίνιο δεν φαινόταν ικανή να απειλήσει, καθώς στη πορεία του ματς… έκατσε. Από την άλλη, οι Κρητικοί αρκετά πιο ζωηροί στο δεύτερο ημίχρονο, όμως τα σουτ τους ήταν αδύναμα και ο Ιτάνζ δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα να διατηρήσει ανέπαφη την εστία του. Δεν έχουν δεχθεί ακόμα γκολ κανένας από τους δύο συλλόγους στη φετινή Σούπερ Λίγκα.