Το ξεκίνημα του Παναθηναϊκού στο Europa Conference League δεν ήταν καλό αφού έμεινε στο 1-1 με τη Μπόρατς Μπάνια Λούκα στη Βοσνία, στην UEFA όμως, όπως έδειξε και η σχετική ανάρτηση στα social media, άρεσε πολύ το γκολ του Τάσου Μπακασέτα.

Οι «πράσινοι» μπήκαν καλά στο παιχνίδι και κατάφεραν νωρίς και συγκεκριμένα στο 11ο λεπτό να ανοίξουν το σκορ με το γκολ του αρχηγού της Εθνικής Ελλάδας. Ένα γκολ που δεν ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του Ντιέγκο Αλόνσο αφού στο δεύτερο ημίχρονο οι Βόσνιοι ισοφάρισαν και το 1-1 έμεινε ως το τέλος του αγώνα.

Για την UEFA, βέβαια, είναι αδιάφορο το αν το αποτέλεσμα άρεσε ή όχι στον Παναθηναϊκό, δεν ήταν καθόλου αδιάφορο όμως το γκολ του Μπακασέτα, όπως φάνηκε και από την ανάρτηση στον επίσημο λογαριασμό της διοργάνωσης στο Twitter.

«Panathinaikos perfection», δηλαδή «η τελειότητα του Παναθηναϊκού» ήταν το μήνυμα που συνόδευε το βίντεο με το γκολ των «πράσινων».